Održana konferencija o izazovima digitalne ere za visoko obrazovanje

Tim stručnjaka za reformu visokog obrazovanja Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja (HERE tim) u saradnji sa Fondacijom Tempus – Erazmus+ kancelarijom u Srbiji organizovali su konferenciju pod nazivom „Challenges of the digital era for higher education“ 02.10.2018. u Beogradu.

O evropskim digitalnim strategijama, razvoju onlajn kurseva i digitalne nastave govorili su Katrin Monžene (France Université Numérique) i Karl Rojl (University of Wolverhampton). O izazovima digitalne ere za visoko obrazovanje u Srbiji prisutnima su se obratile Ivanka Popović (Univerzitet u Beogradu) i Snežana Smederevac (Univerzitet u Novom Sadu).

Prezentacije govornika možete preuzeti sa narednih linkova:

Catherine Mongenet – Digital strategies of universities: trends and structure

Karl Royle – Back to the future – changing the way we teach and Teaching and learning in digital era

Catherine Mongenet – The story of MOOCs

Ivanka Popović – How are we coping?

Snežana Smederevac – Digitalisation of Science

Snimak konferencije možete pogledati na našem YouTube kanalu.