Novi katalog kurseva za 2022. godinu na platformi European Schoolnet Academy

European Schoolnet Academy nudi čitav niz zanimljivih besplatnih kurseva na različite teme i u 2022. godini. Početkom sledeće godine počinju kursevi na temu aktivnog učenja, digitalnog kulturnog nasleđa i prepoznavanja dezinformacija na internetu. U toku 2021. godine, hiljade učesnika pridružilo se događajima profesionalnog usavršavanja na platformi European Schoolnet Academy. Nastavnici su učestvovali  brojnim događajima kao što su TeachMeet događaji, vebinari i kursevi  koji su ocenjeni kao veoma kvalitetni. Novi katalog kurseva je dostupan na sledećoj stranici.

European Schoolnet Academy je evropska platforma koja nudi kvalitetne besplatne kurseve namenjene nastavnicima osnovnih i srednjih škola, kao i svim zaposlenima u obrazovanju. Na ovoj platformi mogu se pronaći brojni veliki otvoreni kursevi (MOOC) na različite teme, koji traju od 3 do 8 nedelja. Na ovim kursevima, učesnici imaju priliku da, između ostalog, steknu uvid u inovacije u obrazovanju, unaprede svoj rad, upoznaju kolege i razmene iskustva, dobiju inspiraciju i naprave planove časova i materijale za nastavu.