Platforma European Schoolnet Academy je pripremila nekoliko onlajn kurseva za sve nastavnike i edukatore koji su u potrazi za inovativnim načinima profesionalnog usavršavanja.
Ovo su kursevi koji su u ponudi ovog proleća.
Kako primeniti rešenja bazirana na prirodnim resursima u učionici
Obrazovni potencijal rešenja zasnovanih na prirodnim resursima je i dalje neistražena oblast. Ovaj kurs Evropske komisije koji podržava platforma Scientix pokušava da premosti ovu činjenicu tako što istražuje načine na koji se rešenja bazirana na prirodnim resursima mogu primeniti u nastavi. Scenariji za učenje koje predstavlja ovaj kurs promovišu kritičko mišljenje i projektno učenje i mogu se primeniti u nastavi bilo kog predmeta.
Na sledećoj stranici se možete prijaviti i saznati više o ovom onlajn kursu.
Exploring Nature-Based Solutions in Your Classroom | European Schoolnet Academy
Kurs je počeo 11. januara 2021. međutim, moguće su naknadne prijave.
Svemirski saobraćaj u Vašoj učionici
Na platformi European Schoolnet Academy, 15. februara 2021. godine počinje MOOC „Svemirski saobraćaj u Vašoj učionici“ koji je namenjen prvenstveno nastavnicima srednjih škola i edukatorima koji su zainteresovani za ovu temu.
Na ovom kursu, koji traje 5 nedelja, biće podeljeni resursi iz oblasti saobraćaja u svemiru koje će biti moguće koristiti i u organizaciji časova STEM-a.
Na sledećoj stranici se možete prijaviti i saznati više o ovom onlajn kursu.
Aerospace in Class | European Schoolnet Academy
Kurs počinje 15. februara 2021.
Osnovi veštačke inteligencije u nastavi
Veštačka inteligencija postaje sve prisutnija u našim životima, a i dalje je vrlo malo zastupljena u nastavi, kako u teoriji, tako i u praksi. Ovaj uvodni tromodularni kurs ima za cilj da nastavnike provede kroz osnovne postavke veštačke inteligencije, kao i da im omogući da istraže resurse koje mogu primeniti u radu sa učenicima.
Kurs počinje 8. marta 2021.
EVROPEANA – TRANSFORMACIJA OBRAZOVANJA UZ POMOĆ DIGITALNE KULTURE
Ovaj kurs za nastavnike i edukatore u muzejima daje ideje, instrukcije i konkretne primere korišćenja digitalnog kulturnog nasleđa i resursa Evropeane koji se mogu primeniti u nastavi. Ovaj kurs ima za cilj da pokaže kako su digitalnli kulturni sadržaji još uvek nedovoljno korišćeni resurs naročito za inovativni pristup nastavi, kao i kako iskoristiti ovaj potencijal.
Kurs počinje 15. marta 2021.
KAKO INTEGRISATI GRAĐANSKO OBRAZOVANJE U NASTAVU PRIRODNIH NAUKA
Da li Vas zanimaju aspekti građanskog obrazovanja u prirodnim naukama? Ovaj kurs ima za cilj da Vam pomogne da uvedete aktivnosti istraživanja u Vaša predavanja i da Vam pokaže kako istraživači mogu da zadaju specifične zadatke iz prirodnih nauka motivisanim učenicima. Kroz saradnju istraživača i nastavnika, ovaj kurs daje smernice učesnicima u kreiranju inovativnih materijala za nastavu prirodnih nauka sa aspektima građanskog obrazovanja.
Kurs počinje 22. marta 2021.
DIGITALNA PISMENOST I BEZBEDNOST NA INTERNETU
Ovaj kurs ima za cilj da osposobi nastavnike osnovnih i srednjih škola da budu spremni da prepoznaju rizike i izazove na internetu u vezi sa digitalnom pismenošću koji su postali primetni tokom pandemije Covid-19. Priključite se ovom kursu i otkrijte kako možete da pomognete svojim učenicima u prepoznavanju i kritičkom odnosu prema rizicima kao što su dezinformacije ili onlajn prevare.
Kurs počinje 19. aprila 2021.
Više informacija o svim kursevima možete pronaći na sledećem linku: