Aktivnosti Informativnog centra Fondacije Tempus i Euroguidance centra Srbije u februaru i martu 2026. godine

Informativni centar Fondacije Tempus (Beograd, Terazije 39, I sprat) i Euroguidance centar Srbije, u okviru svojih mesečnih programa aktivnosti tokom februara i marta 2026. godine, organizuju događaje:

Utorak, 3. februar

Vebinar: Prepoznaj svoje veštine i interesovanja!

Euroguidance centar Srbije organizuje vebinar namenjen svim učenicima osnovnih i srednjih škola.

Tokom ovog vebinara, učenici će imati priliku da opišu svoje veštine, znanja i radne navike i da nauče da ih povežu sa različitim zanimanjima, radnim mestima, srednjim školama i fakultetima. Takođe, učenici će imati priliku da saznaju kako da prepoznaju svoje sklonosti i interesovanja, da ih opišu i analiziraju, kao i da ih povežu sa različitim programima u srednjim školama, fakultetima i zanimanjima.

Vebinar se održava 3. februara 2026. godine sa početkom u 12.30 časova putem MS Teams platforme i traje 45 minuta. Svi zainteresovani za učešće mogu da se prijave putem formulara koji je dostupan na ovom linkunajkasnije do 2. februara 2026. godine u 15 časova.

Sreda, 4. februar

Vebinar: Upoznaj zanimanja!

Euroguidance centar Srbije organizuje vebinar namenjen svim učenicima osnovnih i srednjih škola.

Tokom vebinara učenici će imati priliku da saznaju kako da prikupe informacije o zanimanjima i obukama, da navedu karakteristike obrazovnih profila, studijskih programa, obuka i kurseva koji su im važni i da saznaju o različitim resursima koji mogu da im budu od pomoći prilikom preispitivanja.

Vebinar se održava 4. februara 2026. godine sa početkom u 12.30 časova putem MS Teams platforme i traje 45 minuta. Svi zainteresovani za učešće mogu da se prijave putem formulara koji je dostupan na ovom linku, najkasnije do 3. februara 2026. godine u 15 časova.

Sreda, 4. februar

Vebinar: Upiši Erazmus Mundus zajedničke master studije!

Informativni centar Fondacije Tempus organizuje vebinar za sve aktuelne i svršene studente, koji su zainteresovani za konkurisanje za celokupne stipendirane master studije u inostranstvu, u okviru Erazmus Mundus programa.

Učesnicima će biti prikazano kako se pretražuje katalog Erazmus Mundus master programa, koja je neophodna dokumentacija i kako teče način prijave, kao i druge relevantne informacije.  

Vebinar se održava u sredu4. februara, od 16 do 17 časova. Prijava za učešće vrši se popunjavanjem kratkog prijavnog formulara najkasnije do 4. ferbuara u 12 časova.  

Elektronski formular je dostupan na ovom linku.   

Sreda, 11. februar

Vebinar: Kako napisati dobar CV?

Euroguidance centar Srbije organizuje vebinar namenjen svim učenicima osnovnih i srednjih škola.

U okviru ove teme, učenici će imati priliku da saznaju iz kojih delova se sastoji dobar CV, koji su podaci koji se navode u svakom od obaveznih delova i koja je mera u njihovom navođenju. Takođe, na vebinaru će biti reči i o tome zašto je važna samoprocena veština, koje su najčešće greške pri sastavljanju biografije i kako ih izbeći, kao i koje su preporuke za predstavljanje poslodavcima kroz formu radne biografije.

Vebinar se održava 11. februara 2026. godine sa početkom u 12.30 časova putem MS Teams platforme i traje 45 minuta. Svi zainteresovani za učešće mogu da se  prijave putem formulara koji je dostupan na ovom linku, najkasnije do 10. februara 2026. godine u 15 časova.

Četvrtak, 19. februar

Vebinar: Iz prve ruke – Partnerstva za saradnju u oblasti opšteg i stručnog obrazovanja

Kao podršku predstavnicima i zaposlenima obrazovnih ustanova opšteg i stručnog obrazovanja, zainteresovanim za učešće u  Erazmus+ projektima Partnerstva za saradnju, Informativni centar Fondacije Tempus organizuje vebinar sa ciljem prezentovanja ishoda i benefita ovih projekata.  

U projektima ključne aktivnosti 2 (KA2), ustanove/organizacije akcenat stavljaju na formiranje zajedničkih rezultata koji bi trebalo da budu prenosivi, primenljivi u različitim obrazovnim kontekstima i, ukoliko je moguće, da povezuju različite discipline i sektore u obrazovanju. 

Ovom prilikom, Informativni centar Fondacije Tempus ugostiće predstavnike i zaposlene obrazovnih ustanova koje su uspešno realizovale pomenute projekte kako bi se, na najbolji način, predstavile prednosti ovakvog umrežavanja.  

Vebinar se održava u četvrtak19februaraod 15do 17 časova. Prijava za učešće vrši se popunjavanjem kratkog prijavnog formulara najkasnije do 19. ferbuara u 12 časova.  

Elektronski formular je dostupan na ovom linku.   

Petak, 20. februar

Vebinar: TCA aktivnosti – prijava i učešće

Informativni centar Fondacije Tempus organizuje besplatan, jednočasovni vebinar namenjen svima koji su aktivni u sektorima formalnog obrazovanja i neformalnog obrazovanja mladih.

TCA aktivnosti su korisne za uspostavljanje kontakata i partnerstava za nove projekte, ali i za razmenu dobrih praksi između aktera u sektorima formalnog i neformalnog obrazovanja i razvoj njihovih kompetencija.

Više o TCA aktivnostima možete da pročitate ovde

U okviru vebinara govorićemo o detaljima u vezi sa načinom prijave za učešće na TCA događajima, najvažnijim informacijama u vezi sa konkurisanjem, finansiranju itd. 

Vebinar se održava u petak, 20. februara,od 16 do 17 časova. Prijava za učešće se

vrši popunjavanjem kratkog prijavnog formulara najkasnije do 20. februara

u 12 časova

Elektronski formular je dostupan na ovom linku.  

Sreda, 18. mart

Vebinar: eTwinning od nule: Kako da započnete prvi projekat?

Informativni centar Fondacije Tempus organizuje vebinar za sve zaposlene i stručne saradnike u predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama. 

eTwinning je deo Evropske platforme za školsko obrazovanje (European School Education Platform) koja povezuje zaposlene u školskim i predškolskim ustanovama širom Evrope sa ciljem da im omogući da zajednički osmišljavaju i sprovode projekte, razmenjuju ideje i primere dobre prakse, povezuju učenike i obogaćuju nastavu.

Učesnici će imati priliku da čuju iz prve ruke koji su benefiti eTwinning zajednice i alata, kao i da nauče na koji način mogu da iskoriste besplatne resurse za sticanje znanja i veština potrebnih za sprovođenje Erazmus+ projekata, ali i kako da započnu svoje prve eTwinning projekte. U tu svrhu, Informativni centar Fondacije Tempus će ugostiti pojedince koji će o pomenutim temama govoriti iz ličnog iskustva. 

Vebinar se održava u sredu18. marta, od 15 do 16.30 časova, a prijava se vrši popunjavanjem elektronskog formulara, najkasnije do 18. marta u 12 časova.

Elektronski formular je dostupan na ovom linku.

Stalne aktivnosti tokom februara i marta

Sreda, 4, 11, 18. i 25. februar, od 12 do 13 časova
Sreda, 4, 18. i 25. mart, od 12 do 13 časova

Praktične individualne sesije uživo − Registracija OID i PIC broja

Predstavnici svih organizacija i institucija (škola, predškolskih i visokoškolskih ustanova, nevladinih organizacija…) koje planiraju da učestvuju prvi put u Erazmus+ projektima, a potrebna im je podrška pri registraciji OID i/ili PIC broja (jedinstveni identifikatori koji se koriste u prijavama Erazmus+ projekata), mogu da se prijave za individualne sesije u Informativnom centru Fondacije Tempus u Beogradu.

Individualne sesije se obavezno unapred dogovaraju u jednom od raspoloživih termina, za šta je potrebno da zainteresovani minimum dva dana unapred iskažu interesovanje pozivom Info centru (011/3342−430, opcija 1, 9‒17 časova) ili slanjem imejla na adresu: info@tempus.ac.rs. Sesije mogu da se organizuju i onlajn.

Individualne konsultacije sa učenicima koji imaju nedoumice u vezi sa izborom srednje škole/fakulteta

Individualne konsultacije ‒ razgovori sa psihologom/pedagogom za učenike koji imaju nedoumice u vezi sa izborom srednje škole/fakulteta održavaju se onlajn u terminu po dogovoru, uz obavezno zakazivanje popunjavanjem registracionog formulara koji je dostupan   na ovom linku .  

Sve aktivnosti podrške učenicima su besplatne, a više informacija dostupno je   ovde.

Za sve dodatne informacije možete da kontaktirate sa Euroguidance centrom putem imejl adrese euroguidance@tempus.ac.rs.