Srbiji odobrena 232 projekta međunarodne kreditne mobilnosti

U prvom pozivu za projekte mobilnosti u visokom obrazovanju, za akademsku 2017/2018. godinu, Republici Srbiji su odobrena 232 projekta za finansiranje.  Prema podacima koje je Izvršna agencija za obrazovanje, audiovizuelne medije i kulturu (EACEA) dostavila Fondaciji Tempus – Erazmus+ kancelariji u Srbiji, ova cifra predstavlja 39% od ukupnog broja odobrenih projekata za Zapadni Balkan (590), čime Republika Srbija zauzima prvo mesto.

Visokoškolske institucije iz Republike Srbije će dobiti čak 44%od ukupnih sredstava za Zapadni Balkan.
U ovom pozivnom roku, Republici Srbiji je odobreno 3.150mobilnosti (1.895 odlaznih i 1.255 dolaznih), što čini 43% od ukupnog broja odobrenog za region Zapadnog Balkana (7.305).

Ovim projektima je predviđeno da studenti i zaposleni na visokoškolskim institucijama iz Republike Srbije provedu određeno vreme na visokoškolskim institucijama u zemljama članicama EU, Turskoj, Norveškoj, Lihtenštajnu, Makedoniji i Islandu (kao i obrnuto) studirajući, odnosno radeći i razmenjujući iskustva.