Пријава за студијску посету школама у Бугарској

Фондација Темпус има задовољство да најави нову активност коју организује у сарадњи са Амбасадом Бугарске у Србији, а у циљу јачања регионалног повезивања у сектору стручног образовања и обука. У сарадњи са Националном агенцијом Бугарске, организоваће се студијске посете институција из југоисточне Србије школама у Бугарској. Предност приликом одабира за ову студијску посету имаће школе, и то пре свега средње стручне школе, али могућност да се пријаве имају и друге организације, и то из следећих округа:

• подунавски,
  • браничевски,
  • борски,
  • зајечарски,
  • нишавски,
  • пиротски,
  • топлички,
  • јабланички и
  • пчињски округ.

Предност ће такође бити дата онима који имају разрађену идеју и/или партнере из Бугарске за спровођење КА2 пројекта стратешког партнерства у области стручног образовања и обука, за пројекте који би почели у другој половини 2019. године, а били би пријављени на позиву за пројекте за ту годину.

Планирано је да се студијска посета у трајању од два дана одржи у септембру 2018. године и да се у оквиру ње школе из Србије и Бугарске упознају, ојачају међусобну сарадњу и разговарају о потенцијалном партнерству у области стручног образовања и обука. Школе из Србије ће у току студијске посете моћи да виде и како су примери добре праксе у овој области интегрисани у свакодневни рад школа из Бугарске.

За одлазак на студијску посету пријава је могућа искључиво путем пријавног формулара до 31. маја 2018. године у 23.59h.

На сва питања и недоумице одговориће Група за школе, стручно образовање и обуке и образовање одраслих Фондације Темпус, којој се можете обратити мејлом на адресу schools-vet@tempus.ac.rs или телефоном на број 011/33 42 430, опција 3.